Convention

Officers 2021-22

Nathan Chan

Co-Chair

Stefan Lam

Priya Rogers

Committee Member

Joshua Wong

Anmol Gangi

Co-Chair

Lara Jehanli

Communications Officer

Jason Mak

Communications Officer

Kallpana Dhas

Abhishekh Ashok

Peter de Souza

IT Officer

Alistair Paterson

Indebhir Jassel

Tarini Ratneswaren

Events Officer

Orsolya Vittay

Director

  • Margaret Hall-Craggs - Professor of Medical Imaging, UCL

Members

  • North Central and East London - UCL

    • Naomi Sakai​

  • North Central and East London - Royal Free

    • Vishnu Naidu

  • North Central and East London - Royal London

    • Farrukh Arfeen

  • North West London - Chelsea and Westminster

    • Sharenja Jeyabaladevan

  • North West London - Imperial

    • Aisling Fagan

  • South London - SE Thames GSTT

    • Anum Pervez​

  • South London - King's

    • Thomas Puttick

    • Archie Keeling - Regional Lead

    • Nathan Chan

    • Abbas Hag Mohammed

  • South London - St George's

    • Adelola Oseni

  • East of England - Norwich

    • Nicholas Clarke

  • East of England - Cambridge

    • Maria Pantelidou

    • Tarini Ratneswaren

    • Robert Bakewell

    • Anna Wrobel

  • East of England - Essex, Bedfordshire and Hertfordshire

    • Jake Ryan

  • South Wales - Cardiff

    • Lilian Sandu - Regional Lead

    • Ghali Salahia

    • Katherine Moore

    • Zelei Yang

  • South West - Peninsula

    • Kelsey Watt

    • Paul Jenkins

    • Michal Tomek

  • South West - Severn/Bristol

    • Robert Foley​

  • Kent, Surrey and Sussex - Sussex

    • Subra Nachiappan

    • Lyn Zimmo

    • Nadia Mahmood

    • Lamees Salman

  • Kent, Surrey and Sussex - Surrey

    • Georgiana Zamfir - Regional Lead

    • Sam Beardsmore-Rust

  • Kent, Surrey and Sussex - Kent

    • Hyon-Mok Sohn​

  • East Midlands North - Nottingham

    • Ketan Jethwa

  • East Midlands South - Leicester

    • Jia Ying Kuah

    • Charlotte Toh

  • North East​ - Northern

    • Mat Elameer - Regional Lead

    • Izzy Chen

    • Emma Chisholm

  • North West - Mersey

    • Saraswati Aryasomayajula

  • Thames Valley - Oxford

    • Andrew Murchinson - Regional Lead

  • Wessex - Southampton

    • Tom Gibson

    • Ganesh Vigneswaran

  • Wessex - Portsmouth

    • Anmol Gangi

    • Salma Kamaledeen

    • Catriona Reid

  • Yorkshire and Humber - Leeds

    • Jim Zhong​

  • Yorkshire and Humber - South Yorkshire

    • Samer Alabed

    • Yousef Shahin - Regional Lead

    • Krit Dweidi

  • Yorkshire and Humber - Hull and East Yorkshire​

    • Junaid Khalid​

    • Peter Atiga

  • West Midlands - Birmingham

    • Inderbir Jassel - West

    • Ajit Kishore - South

  • West Midlands - N Staffordshire​

    • Susanna Kalloinen

  • Scotland - Edinburgh​

    • Tara Early​ 

    • Mark McMillan

  • Scotland - Glasgow

    • Patrick Baker
  • Scotland - Aberdeen
    • Kelvin Yin

    • Jane Power

 

Past Chairs

  • Peter Brown

Past Officers

  • ​Salma Kamaledeen

  • Maria Pantelidou